Liczne premiery marki ŠKODA na Geneva Motor Show
Liczne premiery marki ŠKODA na Geneva Motor Show

Liczne premiery marki ŠKODA na Geneva Motor Show

3. 3. 2017

Wprowadzenie do małoseryjnej produkcji w Kvasinach w 1966 roku, rasowo stylizowanego modelu MBX z nadwoziem typu hardtop nie satysfakcjonowało w pełni zarządu firmy. Mozolnie nabierająca – ostatecznie i tak bardzo niskiego – tempa produkcja, nie była w stanie pokryć zapotrzebowania zgłaszanego przez PZO Motokov z dewizowych rynków eksportowych. W zasadzie jedynie z ich części, gdyż przezornie wstrzymano się z promocją deficytowego MBX na pozostałych.

Geneva Motor Show

Światowa premiera ŠKODY OCTAVIA RS 245 oraz ŠKODY OCTAVIA SCOUT

ŠKODY OCTAVIA RS 245 z mocnym silnikiem i nowoczesną technologią zapowiada niesamowite wrażenia z jazdy. Kompaktowe auto o sportowym zacięciu przyspiesza do 100 km/h tylko w 6,6 sekundy. Auto o zwiększonej mocy 180 kW (245 KM) dostępna jest jako hatchback i kombi. OCTAVIA w nowej, flagowej wersji zaskakuje swoim designem.


Montowane tu standardowo obręcze ze stopów metali lekkich, pokryte błyszczącą czernią, posiadają średnicę 19 cali. System stabilizacji toru jazdy ESC współpracuje z elektronicznie sterowanym mechanizmem różnicowym, który także jest częścią wyposażenia standardowego.

Dyskretny, solidny wygląd charakteryzuje się specjalnymi wstawkami na zderzakach, nadkolach i progach drzwiowych oraz 17-calowymi felgami ze stopu metali lekkich. Standardowe wyposażenie obejmuje również Pakiet na Bezdroża, światła do jazdy dziennej LED oraz światła tylne w kształcie litery C.


Światowa premiera ŠKODY KODIAQ SCOUT i SPORTLINE

Czeski producent samochodów kontynuuje swoją ekspansję w segmencie SUV z nowym wariantem modelu ŠKODĄ KODIAQ SCOUT. Model wyposażony jest w napęd na wszystkie koła w standardzie, co podkreśla jego możliwości off-roadowe zarówno wizualnie jak i technologicznie.

Dla fanów aut o sportowym wyglądzie, czeski producent samochodów zaprojektował wersję SPORTLINE jako elegancki i dynamiczny wariant SUV-A. Klienci mają do wyboru cztery wersje silnikowe: dwa silniki benzynowe TSI oraz dwa silniki wysokoprężne TDI od 110 kW (150 KM) do 140 kW (190 KM).


Premiera zmodernizowanej ŠKODY RAPID i ŠKODY RAPID SPACEBACK

W Genewie ŠKODA RAPID SPACEBACK zostanie zaprezentowana w sportowej wersji Monte Carlo. Szereg rozwiązań stylistycznych utrzymanych w kolorze czarnym nadaje samochodowi sportowego charakteru. Patrząc na tył samochodu, opcjonalne dłuższe okno tylne jest bardziej efektowne, wizualnie przechodząc w czarną pokrywę bagażnika.


Premiera nowej ŠKODY CITIGO

ŠKODA CITIGO i ŠKODA CITIGO MONTE CARLO zostaną zaprezentowane w Genewie z całkowicie przeprojektowaną przednią częścią i unowocześnionym wnętrzem. To miejskie auto dostępne jest w wersji trzy lub pięciodrzwiowej, zachwyca dużą ilością miejsca, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą obsługą i szczególnie wydajnymi silnikami benzynowymi oraz tradycyjnie atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości.

Premiera ŠKODY FABIA z nowym trzy-cylindrowym silnikiem 1.0 TSI

Nowy trzycylindrowy silnik dostępny będzie w FABII w dwóch różnych wersjach. Jego aluminiowe tłoki i korbowody są tak wyważone, że silnik pracuje niemal bez tarcia, cicho i płynnie. Dzięki zwiększeniu ciśnienia wtrysku paliwa do 250 barów, obydwa warianty nowej jednostki 1.0 oferują lepsze osiągi od zastępowanych konstrukcji o pojemności 1,2 litra, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa o nawet 6%.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy